KONST / Litografier / Färglitografi 12422009
nr 1242 2009
Einar Höste
(f. 1930), Sverige
Färglitografi, Komposition, P53. Signerad, daterad -85, bladets mått: 26x34
Einar Höste, född 1930 i Stockholm, svensk skulptör.
Utrop:
600 kr
Såld:
1.300 kr
måndag 18 mars 2019
kl 19:51:39
800 kr
600 kr
700 kr (Budbetjänt)
1.000 kr
1.200 kr
18 mar